Strona korzysta z plików cookies.

Dowiedz się więcej
Włącz tryb kontrastowy

Chcemy poprowadzić Cię przez labirynt teatru śladem ludzi, którzy są dla nas ważni – William Shakespeare, Aleksander Fredro, Sławomir Mrożek, Arnold Szyfman… Eseje tematyczne napisali specjalnie dla nas: Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Susana Osorio-Mrożek i Zygmunt Miłoszewski. Którą ścieżkę chcesz wybrać na początek?

Ścieżki tematyczne 6

Andrzej Łapicki
Andrzej

Andrzej Łapicki

Andrzej Łapicki (1914-2012) wybitny aktor i reżyser, pedagog, społecznik, rektor PWST, prezes ZASP, poseł na Sejm RP, eseista, miłośnik Fredry.

Zobacz
Kazimierz Dejmek

Kazimierz Dejmek

Kazimierz Dejmek (1924-2002) – aktor, reżyser, minister kultury, dyrektor łódzkiego Teatru Nowego, Teatru Narodowego i Teatru Polskiego w Warszawie. Był jednym z najwybitniejszych artystów powojennego polskiego teatru.

Zobacz
Sławomir Mrożek
Zdjęcie czarno-białe z dorosłym mężczyzną z wąsem w okularach i kapeluszu.
4.9 6 ocen

Sławomir Mrożek

Sławomir Mrożek (1930-2013) to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych. Jego nazwisko weszło na stałe do codziennej polszczyzny. Można mówić Mrożkiem jak i charakteryzować rzeczywistość słowami - Mrożek, jak z Mrożka.

Zobacz
William Shakespeare
Czarno-biały rysunek z dorosłym mężczyzną z kolczykiem uchu.
4.3 6 ocen

William Shakespeare

William Szekspir (1564-1616) był angielskim poetą, pisarzem, dramaturgiem oraz aktorem. Był człowiekiem, który zreformował teatr, jedną z najwybitniejszych postaci angielskiej i światowej literatury.

Zobacz
Arnold Szyfman
Zdjęcie czarno-białe z dorosłym mężczyzną w okularach.
5.0 3 oceny

Arnold Szyfman

Arnold Szyfman (1882-1967) to jedna z najważniejszych osobowości kultury polskiej XX wieku, inicjator budowy, reżyser i wieloletni dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie.

Zobacz
Aleksander Fredro
Czarno-biały rysunek z dorosłym mężczyzną z wąsem w płaszczu.
5.0 2 oceny

Aleksander Fredro

Aleksander Fredro (1793-1876) to najwybitniejszy polski komediopisarz - ten, który „uratował Polskę od ogólnej melancholii".

Zobacz